Masáže

Čo by ste mali vedieť, keď idete na masáž prvý krát?
Upozornite ma, že ste na masáži ešte nikdy neboli, aby som problematické miesta masírovala opatrne. Nezľaknite sa bolesti, ktorá sa môže dostaviť na druhý či tretí deň. Po prvej masáži je to normálne. Pred masážou aspoň hodinu nejedzte ťažké jedlo. Nenechávajte sa masírovať, pokiaľ máte chrípku alebo teplotu, či nejaké iné vážne zdravotné problémy, kožné vyrážky, plesne, veľké modriny atď. Masáž nie je vhodná ani pri vážnych srdečných ochoreniach. Ujasnite si pred masážou, čo Vás trápi, na akú masáž alebo terapiu ste prišli, ktorej časti tela by som sa mala venovať. V prípade že máte alergiu na látku, ktorá by mohla byť obsiahnutá v masážnom prostriedku upozornite ma na túto skutočnosť.

Klasická masáž chrbta
Zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť, uvoľňuje spazmy, zlepšuje cirkuláciu krvi, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúravaniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb.

Kedy zvoliť klasickú masáž?
· stuhnuté svalstvo od sedavého zamestnania a pod.
· ochorenia pohybového systému, po úrazoch a operáciách na kĺboch a kostiach
· ochorenia nervového systému (hemiparézy, hemiplégie, paraplégie)
· ochorenia tráviaceho systému (zápchy, obezita, poruchy metabolizmu)
· stavoch dlhodobého znehybnenia, svalová únava, rekonvalescencia

Banková masáž
Detoxikačná hĺbková masáž chrbtice alebo kĺbov, pri ktorej sa uvoľňujú odpadové látky z organizmu.Po prvej aplikácii baniek je niekedy možné, že na tele zostanú v miestach ich priloženia červené „modriny“, tie však nie sú nebezpečné a počas niekoľkých dní sa samé stratia.Banková masáž spočíva v klasickej masáže chrbtice a samotnej bankovej masáže.

Bankovania odporúčam pri:
· chronickej únave,
· bolestiach hlavy a nespavosti,
· migréne,
· stuhnutosti krku,
· reumatizme,
· žalúdočnej nervozite,
· tráviacich problémoch,
· slabom krvnom obehu v nohách (studené chodidlá).

Lymfordenáž
Je jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť ich regeneráciu. Cielená regenerácia ohrozenej partie stárnucej kože je problémom nielen pre dermatológov, ale aj pre kozmetiku. Moderná kozmetika je nemysliteľná bez znalostí lymfatického systému, na ktorom visí bremeno transportu tkanivového moku a na ktorý žilný systém zo svojej zákonitej funkcie nestačí. Prietok lymfy sa zrýchľuje s telesnou aktivitou, telo sa týmto spôsobom očistí od odpadových produktov látkovej výmeny, čo je predpoklad dobrého zdravia.
Lymfodrenáž je podporou pre odtok lymfy z tkaniva bez posilovania prítoku krvi.Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny a zlepšuje prekrvovanie a tým zásobuje tkanivo kyslíkom a výživnými látkami, čo pôsobí blahodarne na organizmus.

 Lymfodrenážna masáž
· pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu,   odstrániť zdravotné problémy, ktorým by klasická športovo-rekondičná   masáž uškodila
· po lymfodrenážnej masáži sa lepšie hoja operačné rany, dochádza   k odľahčeniu preťažených       dolných končatín
· dochádza k zlepšeniu obehu a pohybu lymfatických tekutín v tele a tým   k odvádzaniu nečistôt z krvi, ktoré môžu byť príčinou mnohých   závažných ochorení
· zmierňuje bolestivé napätie v končatinách, obnovuje a posilňuje celý   lymfatický systém
· prináša uvoľnenie a vítanú úľavu

Lymfodrenáž tváre
 Vyhladzuje pokožku, podporuje hydratáciu tváre zvnútra, predchádza tvorbe vrások, efektívne odstraňuje z tváre únavu (opuchy, kruhy okolo očí) a uvoľňuje celkové napätie tváre. 
Je mimoriadne vhodná po plastických operáciách, úrazoch na tvári, pri akné, bolestiach hlavy, migréne i ako prevencia proti tvorbe vrások.
                                        
Mäkké techniky
Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Technika je trochu bolestivá. Je odlišná od klasických masáži, nepoužívame žiaden olej. Táto terapia sa používa na uvoľnenie povrchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná, hlavne s posunom ( pretiahnutím ) fascií na chrbte či pri stuhnutí svalstva. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice, po ukončení zostáva dlhodobo pocit prehriatia v ošetrovanej oblasti.

Čo je SM systém?
Je to systém cvikov, ktoré regenerujú chrbticu, hra, podľa prísnych pravidiel, nie je však zložité ich dodržiavať. Je to výber cvikov ktoré aktivujú svalové reťazce, ktorých hlavnou funkciou je sťahovať obvod tela a vytvoriť svalový korzet. Takto vzniká sila dohora, ktorá vzpriamuje chrbticu a zvyšuje medzistavcové platničky.
V posledných rokoch prevažuje sedavý spôsob života, ktorý porušuje vzpriamené držanie tela.SM systém je možnosť ako rýchle doplniť chýbajúci prirodzený pohyb, navrátiť svalom stratenú harmóniu a funkciu a vrátiť postavu do vzpriamenej pozície. Vo väčšine cvikov nájdete tendenciu chrbticu vyrovnať do stredovej línie a vytiahnuť ju smerom dohora. Dôjde k uvoľneniu blokád chrbtice a k rovnomernému rozdeleniu pohybu na jednotlivé segmenty chrbtice a veľké kĺby. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín oproti malej, postupne rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové špirály. Tento efekt nám umožňuje posilniť a natiahnuť všetky dôležité svaly tela behom 10 - 15 minút.

Kedy zvoliť SM systém?
· pri bolesti chrbtice bedernej, hrudnej aj krčnej oblasti,
· u pacientov s akútnym vysunutím platničky a u skolióz,
· u športovcov ako kondičný tréning v cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov pri športe,
·  pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov.

Cvičenie SMS má len jedinú nevýhodu: cvičiť 10 minút denne za nás nikto nebude.

Infra sauna
· zvyšuje elasticitu kolagénových tkanív,
· priamo znižuje stuhnutosť kĺbov,
· znižuje svalové napätia,
· poskytuje zníženie bolestí,
· zvyšuje prietok krvi,
· pomáha pri rozklade edémov a výpotkov,
· zlepšuje kardiovaskulárny systém,
· zlepšuje imunitný systém,
· spaľuje kalórie,
· zlepšuje stavy pri bolestiach chrbta,
· znižuje dobu hojenia popálenín a jaziev,
· znižuje krvný tlak,
· spôsobuje úľavu pri DNE a menopauze,
· znižuje hmotnosť – potením a vylučovaním tuku,
· výrazne zlepšuje liečenie pri chorobách kože.